חתונות, ימי נישואין, וירחי דבש תנ"כיים בארץ הקודש

 לכבוד יום השנה ה-20 לשחזור החתונות התנ"כיות בארץ הקודש, פונה "בגד עברי" למחלקת התיירות הדתית במשרד התיירות בבקשה למתן חסות לתחרות ארצית לבניית אפריון, שתיערך בט"ו באב במוזיאון ישראל בירושלים.
מטרת תחרות האפריון היא להעניק את הדחיפה הראשונית למבצע תיירות דתית מחו"ל שתגיע לחגוג בארץ חתונות, ימי נישואין וירחי דבש. התחרות היא תנאי מוקדם להקמת הצוותים הדרושים על מנת להציע את חבילות התיור ברחבי הארץ.
מטרת הפרויקט היא לעודד תוכנית ארוכת-טווח שתקדם חתונות, ימי נישואין וירחי דבש בישראל, עבור כל האנשים המאמינים בתנ"ך ברחבי העולם, באופן שיהפוך את ישראל לבחירה הראשונה לעריכתם של חגיגות וטקסים מסוג זה, אף ייצור חוליה נוספת בחזרת העם היהודי לארצו העתיקה, הודות לשחזורן של החתונות התנ"כיות הקשורות לארץ, כפי שאלו נערכו על ידי אבותינו כאשר עוד היינו עם חופשי, והתהלכנו בארצנו בקומה זקופה.
התחרות תיערך בשני סבבים: בשלב הראשון תערכנה תחרויות מקומיות ברחבי הארץ, ובשלב השני יתחרו הזוכים בתחרויות המקומיות בתחרות ארצית. המנצח בתחרות הארצית ייקח הביתה 50,000 דולר, פרס ראשון.
השיפוט ייקח בחשבון את יופי האפריון, את בגדי נושאי האפריון, את התיאום בין אנשי הצוות, ואת מיומנותם בנשיאת הכלה.
במקביל, ניתן גם לערוך תחרות עיצוב עטרת כלה בסגנון "ירושלים של זהב".

התחרויות המקומיות
כל עיר, מושב וקיבוץ, יוזמנו לערוך תחרות מקומית על מנת לבחור צוות שייצג אותם בתחרות הארצית. אולם החתונות הגדול ביותר בכל יישוב יתבקש לארח את התחרות המקומית, כאשר ראש העיר ומנהיגי הקהילה ישבו בחבר השופטים. אנו נבקש ונקבל את השתתפות הרשות המקומית במתן חסות לאירוע בכל מקום.
התחרות תתקיים על פני 8 חודשים ממועד תחילתה הרשמי. בתקופה זו ניתן יהיה לנצל את הקידום המקומי והבינלאומי של התחרות כדי להעניק דחיפה ראשונית למבצע התיירות מחו"ל.
המנצחים בתחרויות המקומיות יעלו לתחרות הארצית. האפריונים הזוכים יתורו ברחבי הארץ, ויוצבו למשך שבוע בכל אחד מהקניונים הראשיים בישראל, על מנת לאפשר לציבור לצפות בהם.
מעצב עילית וצורף יוקרתי יתבקשו לעצב שמלת כלה ועטרת "ירושלים מזהב" עבור כל אחד מזוכי התחרויות המקומיות המשתתפים בתחרות הארצית, ובכך ישלבו בפרויקט את תעשיות האופנה והצורפות.

התחרות הארצית
התחרות הארצית תיערך ביום ט"ו באב במוזיאון ישראל, בירושלים. התחרות תשודר בטלוויזיה הארצית עם מספר טלמסר שיאפשר לציבור להתקשר ולהצביע, בנוסף לאפשרות להצביע באמצעות האינטרנט, דרך האתר המרכזי של התחרות.
רשות הדואר תנפיק סדרה של שלושה בולים המתארת אפריון, עטרת כלה בצורת "ירושלים של זהב" וחופת חתנים, שהיא החופה התנ"כית. טקס יום ההנפקה הראשון יתקיים במוזיאון ישראל בירושלים, בשילוב עם התחרות הארצית.
לצד מנהיגים רוחניים ועסקיים, יכלול חבר השופטים גם מעצבי אופנה ומעצבי תכשיטים מובילים, את בכירי תעשיית החתונות בישראל, את פרופסור שלום פאול, ואחרים.
הצוות המנצח ייבחר על ידי הציבור וחבר השופטים הרשמי כאחד, ויזכה בפרס הגדול.

מטרות התחרות
לרומם את רוחו של עם ישראל
לחזק את בעלותנו על ארץ ישראל באמצעות שיקומו והנהגתו בציבור של מנהג נוסף הקשור לארץ שהופסק עם יציאתנו לגלות.
לספק מקומות עבודה ופרנסה לצוותים ברחבי הארץ (כל צוות אפריון יכול באופן פוטנציאלי להגיע להכנסות שנתיות של 200,000 עד 300,000 דולר). גם אם צוות לא יזכה בתחרות המקומית או הארצית, עדיין יהיה בין הזוכים משום שיעמוד לרשותו האפריון שבנה והבגדים שהכין, ויהיה ביכולתן להציע את שירותיו לחתונות ברחבי הארץ , או להפיק רווחים מהשכרה.
להקים את הצוותים הדרושים על מנת לקדם בארץ ובעולם חתונות, ימי נישואין וירחי דבש תנ"כיים, שיערכו ברחבי הארץ.
לממש את יעדיה של עמותת: "המשפחה - הארגון להחייאת טקס הנישואין היהודי הקדום" - הארגון שהשיב את האפריון ואת החתונות התנ"כיות בשנת 1992, כלומר:
לקדם את טהרת הנישואין על פי תורה בקרב בית ישראל, מתוך כוונה לשפר את איכותה של החברה הישראלית באמצעות משפחות יציבות, בריאות ופרודוקטיביות;
לחזור ולהנהיג את טקס הנישואין היהודי הקדום, כלומר: את עטרת הזהב של הכלה המעוצבת בצורה של ירושלים, ואת נשיאתה של הכלה על גבי אפריון אל חופת חתנים - חופת הנישואין התנ"כית העשויה מכיפת משי בצבעי ארגמן וזהב,  "...מעצי הלבנון, עמודיו כסף, רפידתו זהב, מרכבו ארגמן, תוכו רצוף אהבה מבנות ירושלים" (שיר השירים ג, ט-י).

מעניקי חסות פוטנציאלים
משרד התיירות
חברות התעופה
התאחדות המלונות בישראל
מדריכי תיירים
חברות אוטובוסים לתיירים
אולמי חתונות ואירועים
תעשיית הצורפות/היהלומים
תעשיית האופנה
יצרני משקאות
תעשיית הקייטרינג
תעשיית המוסיקה
צלמי חתונות
מתכנני חתונות
סיטונאי חבילות תיור
הרבנות הראשית לישראל (שתוציא פסק דין הקובע שבתקופת תחרות האפריון, ולמטרות תחרות האפריון - שום אשה היושבת באפריון לא תחשב לנשואה).
גופים מוניצפליים
תחנות טלוויזיה/כבלים
תחנות רדיו
משרד ראש הממשלה
רשות הדואר
השדולה הנוצרית בכנסת
מתחתנים
בגד עברי

 

This site is currently under development. Thank you for your patience. You will be able to stay up-to-date with this page by joining us on Facebook.

Copyright © 2012 Beged Ivri